KON000244 https://mednova.pl/media/catalog/product/cache/3/image/265x/85e4522595efc69f496374d01ef2bf13/m/a/master_classic_karaibeen.jpg LITTMANN
KON000244
Ocena
5/5
Podziel się
od 388 388
00
Cena Netto: 359,26 PLN

* wymagane pola

cena katalogowa: 458,00 PLN

Special Price 388,00 PLN

Wyróżniki

Ulepszony model Classic II Głowica typu Master Doskonała wydajność i akustyka Rozszerzenie o wersję edukacyjną

Opis

Ulepszony model Classic II. Stetoskop Master Classic II jest modyfikacją najbardziej znanego w środowisku medycznym, modelu Classic II. Jest praktycznym, zaawansowanym techniczne stetoskopem,który z powodzeniem może być wykorzystywany w codziennej praktyce, zaróno dla pacjentów pediatrycznych jak i wśród dorosłych. Głowica typu Master. Jednostronna głowica typy Master ma obły, ergonomiczny kształt. Pozwala osłuchać trudniej dostępne miejsca. Głowica  z jednej strony pokryta jest dwutonową, charakterystyczną dla stetoskopów Littamann membraną. Z drugiej zaopatrzona jest w wygodny do trzymania i osłuchiwania adapter. Stetoskop z pojedyńczą głowicą jest dedykowany dla doświadczanych lekarzy. Wykorzystywana metoda osłuchowa polega na regulacji siły nacisku na głowicę. Wysokie tony rozpoznamy przy dużym nacisku, niskie przy słabym. Metoda jest niezwykle praktyczna i skuteczna. Eliminuje czas i ewentualne szmery, które mogą powstać w następstwie rotowania standardowej podwójnej głowicy. Metoda wymaga doświadczenia, ale pozyskując zdolność wyczucia odpowiedniej siły nacisku, zyskujemy większą skuteczność diagnostyczną. Membrana w modelu Master Classic II  ma średnicę podobnie jak w modelu Littmann Classic II równą 4,4 cm.  Doskonała wydajność i akustyka. 8 punktów w skali wydajności 1-10. W aparacie Master Littmann II  dla wzmocnienia jakości osłuchiwania zastosowano m.in.: pojedyńczą głowicę samouszczelniające oliwki odpowiednio wygięta, dopasowaną do naszego przewodu słuchowego lirę, której nacisk możesz dostosować indywidualnie do swoich potrzeb Rozszerzenie o wersję edukacyjną. Stetoskop Master Classic II może być wykorzystywany w codziennej praktyce. Przy badaniu przedmiotowym u dzieci jak i dorosłych. Jest również doskonałym atrybutem szkoleniowym młodych adeptwów medycyny  czy weterynarii. Wersja podstawowa może zostać rozbudowana do wersji szkoleniowej - drugie słuchawki. Stąd też student jak i jego mentor,  w jednym czasie mogą diagnozować, podejrzane osłuchowo zmiany. To znacznie więcej niż nagranie patologii na zewnętrznym nośniku. Przy rzeczywistym badaniu fizykalnym, nie można wzmocnić dźwięku, czy wyciszyć hałasów z otoczenia. Stres i odpowiedzialność za stan pacjenta jaki towarzyszy młodemu lekarzowi jest równeż elementem edukacyjnym. Dlatego też ta metoda nauczania jest niezwykle praktyczna i kształcąca. Design Excellence Award. Stetoskop Littmann Master Classic II otrzymał nagrodę Industrial Design Excellence Award (IDEA 96) za jakość dźwięku i wygodę użytkownika oraz opływowy kształt.

Ulepszony model Classic II.

Stetoskop Master Classic II jest modyfikacją najbardziej znanego w środowisku medycznym, modelu Classic II. Jest praktycznym, zaawansowanym techniczne stetoskopem,który z powodzeniem może być wykorzystywany w codziennej praktyce, zaróno dla pacjentów pediatrycznych jak i wśród dorosłych.

Głowica typu Master.

Jednostronna głowica typy Master ma obły, ergonomiczny kształt. Pozwala osłuchać trudniej dostępne miejsca. Głowica  z jednej strony pokryta jest dwutonową, charakterystyczną dla stetoskopów Littamann membraną. Z drugiej zaopatrzona jest w wygodny do trzymania i osłuchiwania adapter. Stetoskop z pojedyńczą głowicą jest dedykowany dla doświadczanych lekarzy. Wykorzystywana metoda osłuchowa polega na regulacji siły nacisku na głowicę. Wysokie tony rozpoznamy przy dużym nacisku, niskie przy słabym. Metoda jest niezwykle praktyczna i skuteczna. Eliminuje czas i ewentualne szmery, które mogą powstać w następstwie rotowania standardowej podwójnej głowicy. Metoda wymaga doświadczenia, ale pozyskując zdolność wyczucia odpowiedniej siły nacisku, zyskujemy większą skuteczność diagnostyczną. Membrana w modelu Master Classic II  ma średnicę podobnie jak w modelu Littmann Classic II równą 4,4 cm. 

Doskonała wydajność i akustyka.

8 punktów w skali wydajności 1-10. W aparacie Master Littmann II  dla wzmocnienia jakości osłuchiwania zastosowano m.in.:

  • pojedyńczą głowicę
  • samouszczelniające oliwki
  • odpowiednio wygięta, dopasowaną do naszego przewodu słuchowego lirę, której nacisk możesz dostosować indywidualnie do swoich potrzeb

Rozszerzenie o wersję edukacyjną.

Stetoskop Master Classic II może być wykorzystywany w codziennej praktyce. Przy badaniu przedmiotowym u dzieci jak i dorosłych. Jest również doskonałym atrybutem szkoleniowym młodych adeptwów medycyny  czy weterynarii. Wersja podstawowa może zostać rozbudowana do wersji szkoleniowej - drugie słuchawki. Stąd też student jak i jego mentor,  w jednym czasie mogą diagnozować, podejrzane osłuchowo zmiany. To znacznie więcej niż nagranie patologii na zewnętrznym nośniku. Przy rzeczywistym badaniu fizykalnym, nie można wzmocnić dźwięku, czy wyciszyć hałasów z otoczenia. Stres i odpowiedzialność za stan pacjenta jaki towarzyszy młodemu lekarzowi jest równeż elementem edukacyjnym. Dlatego też ta metoda nauczania jest niezwykle praktyczna i kształcąca.

Design Excellence Award.

Stetoskop Littmann Master Classic II otrzymał nagrodę Industrial Design Excellence Award (IDEA 96) za jakość dźwięku i wygodę użytkownika oraz opływowy kształt.

Dane techniczne

SKU KON000244
Kod EAN 707387523855
Marka LITTMANN
Rodzaj stetoskopu Classic / Internistyczny
Wykończenie głowicy‎ stetoskopu stal nierdzewna
Technologia głowicy jednostronna
Duża membrana Epoksydowa/włókno szklane, dwutonowa, średnica 4,4 cm (inne są dane na stronie novamed)
Przewód (lira) jednokanałowy
Oliwki Miękkie samo uszczelniające się
Długość całkowita 69 cm
Waga urządzenia 160g
Gwarancja 3 lata
Stawka podatku VAT 8%

Akcesoria

Opinie

Bądź pierwszym i oceń produkt

Twoja ocena *

 
5 5 gwiazdek
5/5
4 4 gwiazdki
4/5
3 3 gwiazdki
3/5
2 2 gwiazdki
2/5
1 1 gwiazdka
1/5
 

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.