Automatyczne ciśnieniomierze MEDEL zatwierdzone do użytku klinicznego

Automatyczne ciśnieniomierze MEDEL zatwierdzone do użytku klinicznego
Opublikowano w: Sprzęt podręczny

Ciśnieniomierze elektryczne w środowisku medycznym nie cieszą się dużym zainteresowaniem. W współczesnych gabinetach lekarskich czy na oddziałach medycznych w szpitalu zdecydowanie częściej znajdziemy tradycyjny aparat zegarowy. Zupełnie inaczej jest w środowisku domowym, gdzie od kilku lat przeważają aparaty elektryczne. Dlaczego pomimo rozwoju nauki i techniki współczesny lekarz sceptycznie podchodzi do tematu sfigmomanometrów automatycznych?

Pomiar ciśnieniomierzem automatycznym jest mało wiarygodny?

Specjaliści decydują się na pomiar tradycyjny aparatem zegarowym, ponieważ nie maja zaufania do aparatów automatycznych. W mediach oraz w środowisku często poruszą się temat, iż pomiar przeprowadzanym sfigmomanometrem automatycznym nie jest wiarygodny. Mówi się, iż aparaty elektryczne mają duże granice błędu, uśredniają pomiar itp. Dlaczego? Ciśnieniomierze elektryczne działają w oparciu o metodę oscylometryczną. Patrz art o ciśnieniomierzach. Metoda wykorzystuje ustalone przez producenta algorytmy. Ustalone wzory służą do obliczania wartości ciśnienia. Jednak czy komputer jest w stanie zastąpić doświadczone ucho specjalisty? Czy aparat automatyczny będzie potrafił odnieść wyniki pomiaru do stanu klinicznego pacjenta? Oczywiście, że nie. Nie da się zastąpić pierwiastka ludzkiego, nawet przy pomocy najlepszych konfiguracji technicznych. Jednak w tym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, iż obecnie na rynku są dostępne ciśnieniomierze automatyczne za 50 zł z discountu oraz aparaty za kilkaset zł, które znajdziemy w dobrych sklepach medycznych. Co oprócz ceny je różni ? Najczęściej za wyższą cena stoi jakość, mniejszy margines błędu pomiarowego oraz certyfikaty potwierdzające jakość wiarygodność uzyskanego pomiaru. W tym miejscu warto powiedzieć iż pomiar automatycznym ciśnieniomierzem, jest wiarygodny, wówczas jeśli wybieramy markowy, certyfikowany sprzęt oraz przestrzegamy prawidłowej techniki przeprowadzenia pomiaru. Ponad to pomiar aparatem elektronicznym możemy przeprowadzić bez dodatkowego sprzętu (patrz słuchawki lekarskie) w każdych warunkach, nawet w hałasie. Aparaty nie wymagają systematycznej kalibracji, a ich obsługa jest prosta.

Włoskie ciśnieniomierze MEDEL.

Firma Medel została utworzona w 1966 roku we Włoszech. Założycielem i prezesem jest Giancarlo Attolini, który od blisko 50 lat wraz z synami: Lorenzem i Emilio, nieustannie rozwijają swoją firmę. W latach 60 - tych ubiegłego, stulecia Firma Medel zrewolucjonizowała rynek medyczny. Wprowadziła i promowała innowacyjny sposób przyjmowanie leków aerozolu - system nebulizacji. Firma zasłynęła ze swoich niezwykle skutecznych i efektywnych inhalatorów. To właśnie Medel wprowadził inhalatory do środowiska domowego. Z biegiem czasu firma rozszerzała swój asortyment. I tak w sprzedaży oprócz inhalatorów, pojawił się również sprzęt diagnostyczny m.in. ciśnieniomierz. “Naszym celem jest ciągłe przesuwanie granic technologii i tworzenie innowacyjnych produktów, które poprawiają i wzbogacają życie milionów na całym świecie. Czynimy to już ponad 40 lat, podczas których nasz dział badań, współpracując z uczelniami, środowiskami akademickimi i czołowymi firmami farmaceutycznymi, umacnia naszą pozycję.". Spełniając obietnice złożoną swoim klientom Medel, projektuje sprzęt najwyższej jakości. Cały dostępny asortyment, zanim trafi na półki sklepowe, przechodzi specjalne testy: wydajnościowe, trwałościowe oraz bezpieczeństwa. Powstały sprzęt spełnia System Certyfikatów Jakości ISO 9001 i ISO 13485. To wszystko jest gwarancją, iż wybierając sprzęt czy to inhalator czy ciśnieniomierz, możemy być pewni iż wybraliśmy dobrze. Dlatego też ciśnieniomierze firmy Medel, mogą być z powodzeniem wykorzystywane w gabinecie specjalisty.

Przegląd ciśnieniomierzy MEDEL.

Ciśnieniomierz ciśnieniomierzowi nierówny, na co więc warto zwrócić uwagę wybierając sprzęt do gabinetu?

  • na podstawowe i dodatkowe funkcje
  • sposób ładowania (przy częstym pomiarze, warto poszukać aparatu ładowanego ładowarką, lub USB)
  • rozmiar mankietu

MEDEL Display Top.

Medel Display Top, jest nowszą wersją znanego modelu Display. To prosty, uniwersalny aparat dedykowany do pomiaru ciśnienia krwi zarówno dla domu jaki i w gabinecie. To sprzęt medyczny klasy Iia, certyfikowanym zgodnie z dyrektywą MDD/93/42/EWG (norma CE 0123), która dowodzi iż pomiary przeprowadzone tym ciśnieniomierzem są wiarogodne. Posiada funkcję T3 ( uśrednienie wartości trzech kolejnych pomiarów. Funkcja ma szczególe znaczenie podczas badania w gabinecie medycznym, kiedy może wystąpić efekt tzw. ,, białego fartucha". Średnia jest wyświetlana po dokonaniu 3 pomiarów w ciągu 15 minut z zachowaniem 2-3 minutowych odstępów między badaniami. W ciśnieniomierzach automatycznych, Medel wykorzystywana jest technologia Fuzzy Logic. Funkcja ta jest wykorzystywana do filtrowania zakłóceń powstałych w wyniku ruchów pacjenta. Pacjent nieświadomie wpływa na wartość pomiaru, wystarczy małe drżenie mięśni czy odruch bezwarunkowy. Funkcja Fuzzy Logic eliminuje również artefakty związane z nieregularną pracą serca. W efekcie pozwala to otrzymać poprawne i wiarygodne wyniki pomiaru. Ciśnieniomierz posiada wskaźnik nieregularnej pracy serca (IHB - Irregular Heart Beat). Kontrolując ciśnienie z Medel Display Top, możesz mieć pewność, że w razie zaburzenia rytmu serca (np. arytmii) ciśnieniomierz wyświetli ikonę I.H.B. Funkcja ta może sugerować choroby serca i układu krwionośnego. Ciśnieniomierze z funkcją IHB, są często wykorzystywane przez młodych, początkujących lekarzy, którzy nie posiadają jeszcze dużego doświadczenia w diagnozowaniu arytmii, na podstawie badania ciśnienia aparatem zegarowym. Aparat zapamiętuje do 90 pomiarów wartości ciśnienia oraz tętna. Medel Display Top to prosty w użytkowaniu aparat z czytelnym wyświetlaczem LCD. Obsługa sprowadza się do 4 przycisków. Do urządzenia dołączony jest oryginalny mankiet naramienny Medel Standard 22 - 32 cm. Urządzenie posiada pięcioletnią gwarancję producenta. W zestawie ładowarka oraz etui,ułatwiające przechowywanie i zapobiegające przed zabrudzeniem i uszkodzeniem mechanicznym.

MEDEL Check.

Elegancki i dizajnerski ciśnieniomierz Medel Check, to kolejna propozycja marki Medel. Aparat posiada innowacyjną, specjalną rączkę do trzymania i przenoszenia. Rączka ogranicza ryzyko upadku aparatu przy przenoszeniu od pacjenta do pacjenta. Podobnie jak Display Top, posiada funkcję T3, wskaźnik wykrywania arytmii IHB. Pomiar przeprowdzany jest w oparciu o technologie Fuzzy Logic. Aparat posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD z błękitnym podświetleniem. Dzięki czemu pomiar może zostać przeprowadzony nawet w ciemności. Ciśnieniomierz może być ładowany z pomocą ładowarki mini USB. W odróżnieniu od modelu Disply Top zapamiętuje do 60 pomiarów. Dodatkowo posiada powiększony/ bardziej uniwersalny rozmiar mankietu 22 - 42. Badanie tym ciśnieniomierzem możemy przeprowadzić zarówno u osób drobnych jaki i otyłych czy z dużą masą mięśniową. Posiada 5 letnią gwarancję producenta.

MEDEL Elite.

Jak sama nazwa wskazuje Medel Elite, to ciśnieniomierz najwyższej klasy. Dedykowany dla bardzo wymagających lekarzy. Aparat jest zatwierdzony przez ESH (Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego). Dzięki czemu mamy gwarancję, iż uzyskany pomiar jest wiarygodny. Medel Elite jest urządzeniem medycznym klasy IIa certyfikowanym zgodnie z dyrektywą MDD/9/42/EWG (norma CE 0123). To ciśnieniomierz na którym w 2012 roku, został pobity rekord Guinnessa w ilości przeprowadzonych pomiarów ciśnienia. Co dowodzi na wysoką wytrzymałość urządzenia. Sfigmomanometr posiada duży i wyraźny wyświetlacz LCD o powierzchni 90 cm2. Ekran ma możliwość dodatkowego podświetlenia, możemy odczytać wynik, nawet w trudnych dla ludzkiego oka warunkach. Podobnie jak swoi poprzednicy posiada funkcję T3, wskaźnik IHB, wykorzystuje technologię Fuzzy Logic. Ma szeroką skale pomiarową od 0 do 300 mmHg, dlatego tez może być z powodzeniem wykorzystany do pomiaru ciśnienia u dzieci oraz u chorych z niedociśnieniem. Zasilanie min USB. Do aparatu dołączony jest oryginalny mankiet w wersji Soft Inflante 22-32 cm. Ciśnieniomierz posiada pamięć do 60 pomiarów. 5 lat gwarancji. W zestawie jest dołączone eleganckie etui.

2 grudnia 2021
Czy wpis ci się podobał?
0
0