Ciśnieniomierz zegarowy tuż obok słuchawek medycznych jest najpowszechniej występującym wyposażeniem gabinetu lekarza. Sfigmomanometr klasyczny składa się z: manometru, gruszki, oraz mankietu. Oczywiście do pomiaru potrzebny będzie również stetoskop. O zaletach i wadach ciśnieniomierzy zegarowych można przeczytać w artykule ,,Klasyczny ciśnieniomierz zegarowy czy automat''. Faktem jest, iż obecnie to ciśnieniomierz zegarowy jest najczęściej wybieranym aparatem do klinik oraz gabinetów lekarskich.

Dlaczego warto wybrać ciśnieniomierz firmy HEINE?

Kiedy słyszymy HEINE, nasze pierwsze skojarzenie związane jest z diagnostycznym sprzętem oświetleniowym. Firma HEINE od 70 lat podbija rynek medyczny w specjalizacjach taki jak: laryngologia, okulistyka, anestezjologia czy dermatologia. Warto jednak zwrócić uwagę, iż HEINE to nie tylko otoskopy. HEINE GAMMA to seria dedykowana specjalistycznym ciśnieniomierzom zegarowym. Sfigmomanometry tej marki, są zatwierdzone do użytku klinicznego. Posiadają certyfikat ESH- Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Ich budowa i funkcjonalność jest podyktowana potrzebom specjalisty. Aparaty HEINE GAMMA, są dokładne, trwałe, odporne na uszkodzenia ponadto wszystkie posiadają kilkuletnie od 5 do 10 lat gwarancji.

HEINE GAMMA GP.

To najprostszy model z tej rodziny aparatów. Podobnie jak inne ciśnieniomierze HEINE GAMMA jest odporny na wstrząsy- funkcja Shockprof. W sfigmomanometrach GAMMA manometr jest zabezpieczony dwuścienną, trwałą osłoną. Dzięki której jest odporny na wszelkiego rodzaju wstrząsy, upadki czy przenoszenia (spełnia testy normatywne EN 1060 oraz SP9). GAMMA G podobnie jak GAMMA G5 oraz G7, posiada pojedynczy układ przewodów, tzw. innowacyjny system przeniesienia ciśnienia. Specjalna budowa zaworu redukuje skoki ciśnienia podczas opróżniania mankietu. Dodatkowo GAMMA GP posiada precyzyjny zawór przyciskowy. Jest on wbudowany na górnej części manometru. Duża gruszka, szybko sprawnie napełnia mankiet (skraca czas badania). Jest dostosowana zarówno do prawo jaki i lewo ręcznych. Wskaźnik posiada dużą, czytelną, czarno białą skalę - 56 mm. Aparat podlega 5 letniej gwarancji (obejmuje wady produkcyjne np. projektowe). Uniwersalny bo bezlateksowy, mogą używać go również osoby z uczuleniem na lateks.

HEINE GAMMA G5.

Podobnie jak GAMMA GP posiada: funkcję Shockprof, system przeniesienia ciśnienia. Duży wskaźnik i czytelna skala pomiarowa, umożliwia przeprowadzenie badania nawet przez osoby w starszym wieku. Duża wygodna gruszka z plastikową łyżką, jest przystosowana dla prawo i leworęcznych. Zawór wypuszczania powietrza jest wbudowany boku manometru. Gumowy ogranicznik, umożliwia precyzyjną regulację spadku ciśnienia w mankiecie, ponadto zabezpiecza przed zablokowaniem zaworu. Technika dokładnego badania aparatem zegarowym została szczegółowo opisana w art. o ciśnieniomierzach zegarowych i elektrycznych. Bezlateksowy. Aparat jest objęty 5 letnią gwarancją

HEINE GAMMA G7.

To najnowszy i najbardziej rozbudowany model ciśnieniomierzy GAMMA. Dedykowany do gabinetów specjalistycznych. Model GAMMA 7 posiada wszystkie funkcje aparatu GAMMA 5. Jednak model GAMMA 7 jest wyjątkowo trwały. Górna części obudowy manometru jest pokryta stopem z aluminium. Aluminiowy pierścień wzmacnia trwałości odporności aparatu na wstrząsy czy uszkodzenia zewnętrzne. Dodatkowo ochrania wskaźnik wraz ze skalą. Dolna część obudowy jest zbudowana z antypoślizgowego plastiku. Aparat posiada aż 10 letnią gwarancję producenta. Jego wadą jest wyższa cena.

HEINE GAMMA XXL LF.

Innowacyjnym modelem w rodzinie aparatów GAMMA jest sfigmomanometr XXL LF. To typowo kliniczny ciśnieniomierz, przeznaczony głównie do szpitali, gabinetów medycyny rodzinnej czy medycyny pracy. Charakteryzuje się wysoką jakością i wytrzymała konstrukcją. Wykonany jest z włókna węglowego, bezlateksowy. Posiada największą, czytelną skalę odczytową, średnica aż 130mm. Pozwala na przeprowadzenie badania przy różnym ustawieniu do pacjenta. Praca na odległość jest wspomagana również dzięki długiemu, spiralnemu rozciągliwemu wężykowi 3 m. Aparat posiada wiele opcji mocowania m.in. na biurko, do ściany czy stołu. Wskaźnik jest precyzyjnie skalibrowany. Gumowy, praktyczny zawór spustowy umożliwia powolny dokładny pomiar. Mankiet w tym modeli jest dwuwężykowy. Aparat jest bezrtęciowy i ekologiczny. Ciśnieniomierz XXL LF podobnie jak GAMMA 7 posiada przedłużona 10 letnią gwarancję.

Mankiet do aparatów GAMMA.

O tym jak ważny jest dobór rozmiaru mankietu, pisaliśmy już we wcześniejszym artykule. Warto zwrócić uwagę, iż mankiety HEINE GAMMA posiadaj wiele unikatowych cech:

  • nie posiadają lateksu, są bezpieczne
  • wyjątkowo trwałe, wykonanie są z odpornego na zużycie materiału, posiadają podwójny szew, trwałe rzepy
  • mogą być prane, ma to szczególne znaczenie dla jednostek szpitalnych, przy większej liczbie pacjentów
  • przewód powietrzny jest wytrzymały, elastyczny, odporny na zgniecenia
  • system powietrzny jest w pełni hermetyczny
  • są czytelnie oznaczone rozmiarem, umożliwia to szybki wybór optymalnego rozmiaru do pacjenta.
  • uniwersalne, pasują do większość aparatów tej marki (jednak zawsze warto wcześniej poradzić się konsultanta)

Ważne. Mankiety GAMMA jednowężykowoe są przeznaczone do modeli: GAMMA GP, GAMMA G5, GAMMA G7. Dwuwężykowe do aparatu GAMMA XXL LF.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.