Kapnografy marki Nonin

Kapnografy marki Nonin
Opublikowano w: Sprzęt podręczny

Kapnograf - do czego służy? Przegląd kapnografów marki Nonin.

Kapnograf - do czego służy?

Kapnograf jest aparatem wykorzystywany do pomiaru stężenia dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu Et CO2. Kapnometr jest najczęściej wykorzystywany w trakcie operacji w znieczuleniu ogólnym. Pozwala stwierdzić anestezjologowi czy pacjent jest prawidłowo zaintubowany - czy rurka intubacyjna trafiła do tchawicy czy do przełyku. Tym samy kapnograf zabezpiecza przed aspiracją treści żołądkowej, zachłystowym zapaleniem płuc i ostrą niewydolnością oddechowa. Kapnograf użyty w trakcie transportu pozwala szybko zidentyfikować przemieszczenie rurki intubacyjnej. Wykresy stężęnia są przedstawiane w sposób liczbowy i graficzny.

Przegląd kapnografów marki Nonin.

NONIN RespSense. Jest wyjatkow lekkim, przenośnym urządzeniem, które mierzy i wyświetla częstość oddechów oraz zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu (EtCO2) u pacjentów dorosłych, dzieci i niemowląt. Kapnograf jest przeznaczony do ciągłego, nieinwazyjnego monitorowania tych parametrów w szpitalach i innych placówkach medycznych, w czasie opieki pooperacyjnej, w trakcie transportu pacjentów, podczas opieki w domu i w ratownictwie medycznym. Kapnograf standardowo wyposażony jest w zapasowe filtry, przewód próbkujący CO2, prosty łącznik T (model 51390), kaniule nosowe, ładowarkę i sztywny pokrowiec. Aparta posiada dotykowy wyświetlacz WIDESCREENTM. Spełnia rygorystyczne wymagania ISO dla transportu chorych EMS. Pamięć i trendy zmian - TrendSense badanie do 72 godzin danych.

Nonin Medical's LifeSense. To wieloparametrowe urządzenie dostarcza informacji o wartościach saturacji tlenem SpO2oraz wartości EtCO2 wraz z przedstawieniem graficznym. Sprawdza się do kontroli okresowych jak i monitorowania ciągłego. Kapnograf wyposażony w technologię redukcji zakłóceń Nonin Medical's PureSAT oraz MedairTMEtCO2. LifeSense dostarcza dokładnych danych już wraz z pierwszym oddechem pacjenta. Użyty system „strumienia bocznego" sprawia, że urządzenie jest kompaktowe i nadaje się do przenośnego monitorowania zarówno pacjentów zaintubowanych oraz niezaintubowanych. Czytelny ekran WIDESREENTM wyświetla wszystkie parametry bez konieczności przewijania. LifeSense jest kompaktowym i niezwykle wytrzymałym urządzeniem, które charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Opcjonalnie do zestawu można dokupić pełną linię czujników SpO2 od rozmiarów niemowlęcych do rozmiarów dla dorosłych (wielokrotnego użytku i jednorazowe). Moduł pamięci TrendSense oraz regulowany uchwyt do montażu.

2 grudnia 2021
Czy wpis ci się podobał?
0
0