Pulsoksymetry stacjonarne zalety i wady. Przegląd wybranych pulsoksymetrów Nonin.

Pulsoksymetry stacjonarne.

Ten tym aparatów jest dedykowany do leczenia klinicznego. Pozwala na przeprowadzenie szczegółowego monitoringu (badane Spo2, dwutlenku-węgla, puls, RR). Zalety - Szeroka pamięć nawet do kilku godzin pomiaru, praca ciągła. Wybrane modele posiadają wbudowane ciśnieniomierze, pozwalają na monitorowanie położenia rurki wewnątrzetnicznej. Wykrywają nieprawidłowości w oddychaniu. Zazwyczaj posiadają czujniki w kilku rozmiarach co pozwala na monitorowanie pacjentów w różnym wieku od wcześniaków do dorosłych osób z nadwagą. Są zasilane bateryjne i akumulatorowe. Poszczególne model posiadają charakterystyczne cechy, które pozwalają dobrać na aparat indywidualnie do potrzeb naszych i naszych pacjentów.

Wady: w zasadzie jedna cena. W zależności od wybranych funkcji może się wahać od 3 do 15 tysięcy.

Przegląd wybranych pulsoksymetrów Nonin.

Nonin 9847. Pulsoksymetr z detektorem oddechu, kapnometrem. Praca ciągła.

Avant 9600. Przystosowany do monitorowania dzieci i niemowląt. Wysoki zakres pamięci urządzenia do 115h. Krótki czas ładowania akumulatora. Możliwość indywidualnej konfiguracji alarmów do konkretnego pacjenta. Posiada funkcję "Nurse Call" - możliwość podłączenia systemu wzywającego pielęgniarkę.

Nonin 2120. Cyfrowa technologia PureSAT redukcji zakłóceń. System bezinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi (NIBP). Alarmy świetlne i dźwiękowe. Aparat do zastosowań szpitalnych i ambulatoryjnych. Pamięć nawet 33,5 h wyników. Posiada możliwość przesłania danych do komputera PC.

​Nonin 7500FO. FO (fiber optic – światłowód)- pulsoksymetr zaprojektowany specjalnie na potrzeby monitorowania niemowląt, dzieci lub dorosłych podczas badań w rezonansie magnetycznym.

Nonin 8500 i 8500 M. To aparaty odznaczające się dużą dokładnością pomiarów. Nawet u pacjentów bardzo ruchliwych, jak i o niskiej perfuzji. Pulsoksymetr Nonin 8500M i 8500 zostały przetestowane dla medycyny lotniczej. Posiadają pozytywny atest USAF. Wszechstronne, przenośne aparaty. Dodatkowo model 8500M jest wyposażony w pamięć do 18h.

Nonin 9843. Pulsoksymetr z detektorem oddechu. Działa od "pierwszego oddechu" - możliwość pracy zaraz po uruchomieniu urządzenia.

Nonin 7500. Posiada funkcję Recall, która pozwala na przywrócenie ostatnich wyników pomiaru, alarmów, spadków saturacji. Spersonalizowany do potrzeb danego pacjenta. Daje możliwość zaprogramowania ustawień dopasowanych indywidualnie do pacjenta. Posiada limity alarmowe, ustawienia głośności, czasu, daty. Dodatkowo 7500 rejestruje najmniejszą zmianę wskaźników, informując o możliwej usterce, czy o odłączeniu od czujnika.16 godzin pacy ciągłej. Szczególnie zalecany dla pacjentów objętych DLT.

Nonin 3150 Wrist-  OX2. Pulsoksymetr nadgarstkowy. Wyjątkowo łatwy w użyciu, wystarczy umieścić palec wewnątrz sensora. Dodatkową zaletą jest wygoda i mały rozmiar urządzenia w postaci zegarka na rękę z dużym wyświetlaczem. Wykorzystuje technologięBluetooth i Pure SAT. Posiada możliwość regulacji częstotliwości odczytów co 2 lub 1 sekundę.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.