Wagi kolumnowe SECA

Wagi kolumnowe SECA
Opublikowano w: Wyposażenie gabinetu

XXI wiek to złoty okres kultu ciała i szczupłej sylwetki. Jednak jak dowodzą raporty WHO społeczeństwo (szczególnie państw dobrze rozwiniętych) nieustannie tyle. Dziś otyłość jest jest już epidemią. Najwyższe wskaźniki otyłości należą do: Stanów Zjednoczonych Ameryki, oraz Europy: Wielkiej Brytanii oraz Grecji. W Polsce jak donosi Instytutu Żywności i Żywienia na otyłość choruje 18 % mężczyzn oraz 21 % kobiet. Jadnak najbardziej niepokojącym zjawiskiem jest rosnący wskaźnik otyłości wśród dzieci i młodzież. Otyłość to nie tylko nadmierne kilogramy, to przede wszystkim wzorosty ryzyka zachorowań na: choroby układu krążenia, schorzenia endokrynologiczne np. cukrzycę typu 2, nowotwory jelita grubego, bezdech senny czy patologie układu kosto- stawowego. Z otyłością można i należy walczyć. Jedynka aby walczyć należy uświadomić pacjentowi, iż otyłość podobnie jak nadciśnienie czy cukrzyca, to poważna choroba.

BMI wskaźnik nie idealny.

Wskaźnik BMI - Body Mass Index, po polsku Wskaźnik Masy Ciała, został wprowadzony do świata medycyny w latach 30 w XIXw. Jego twórcą był belgijski matematyk, socjologi i statystyk Lamberta Adolphe’a Jacques’a Queteleta. BMI jest jednym z najprostszych i najczęściej używanych wskaźników do opisywania stanu odżywienia pacjenta. Obliczany jest na podstawie stosunku: masy ciała wyrażonej w kg do wartości wzrostu podniesionego do kwadratu.

Przedziały, interpretacja wyników:

 • < 18,5 niedowaga
 • 18,5 - 24,9 prawidłowa masa ciała
 • 25,0 - 29,9 nadwaga
 • > 30,0 otyłość
 • 30,0 - 34,9 otyłość I stopnia
 • 35,0 - 39,9 otyłość II stopnia
 • > 40, otyłość III stopnia

Obliczenie BMI jest prostą i szybką metodą określającą masę ciała. Jednak metoda nie cieszy się dużym zaufaniem wśród specjalistów. Dlaczego? Ponieważ BMI nie rozdziela podstawowych czynników które należy brać pod uwagę kiedy mówimy o wadze ciała m.in.:

 • - wieku
 • - płci
 • - struktury składu ciała: (stosunku tkanki mięśniowej, tłuszczowej, zawartości wody czy wagi kości)
 • - rozłożenia tkanki tłuszczowej na ciele( otyłości brzusznej)


BMI u osób niskich będzie pokazywać, niedowagę i odwrotnie u pacjentów wysokich może błędnie wskazywać na nadwagę. Ponad to BMI nie powinien być wykorzystywany u sportowców oraz u dzieci. Współczynnik został wprowadzony w poprzednim stuleciu. Wówczas medycyna nie dysponowała taki szerokim spektrum dagnostyki, jak jest obecnie. Dlatego obecnie w medycynie czy dietetyce wskaźnik BMI, może być wykorzystywany jako element badania, nie zaś jako podstawowy współczynnik okreśłajacy czy mamy nadwagę czy nie.

Waga medyczna - niezbędne narzędzie w walce z otyłością.

Niezbędnym narzędziem w profilaktyce i leczeniu otyłości jest waga. Wagi medyczne od zawsze były podstawowym elementem wyposażania gabinetu lekarza pierwszego kontaktu, pediatry, ginekologa czy endokrynologa. Określenie wagi pacjenta to nie tylko zweryfikowanie nadwagi, to również podstawowa informacja dla lekarza przy określeniu skutecznej dawki leku. Zdarza się iż pacjent nie potrafią powiedzieć ile waży, albo pytany kiedy ostatnio stał na wadze odpowiada rok czy dwa lat temu. Dlatego przed wypisaniem recepty czy zleceniem badań, zawsze bezpieczniej zważyć pacjenta w gabinecie.

Waga kolomnowa.


Pośród licznych rodzajów wag najczęściej spotykaną wagą w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu jest waga kolumnowa. Ten model jest uniwersalny ponieważ pozwala na zważenie i zmierzenie pacjenta. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż tradycyjna waga to w dzisiejszych czasach już przeszłości. Obecnie świat medycyny dysponuje rozwiniętymi technologicznie stacjami pomiarowymi, które skutecznie podnoszą wiarygodność i komfort pracy. Przed dokonaniem wyboru, warto zobaczyć co potrafi nasza waga. Czy jest wagą mechaniczną czy elektryczną? Czy posiada dodatkowe funkcje? Czy jest energooszczędna? Czy jets wagą mobilną czy stacjonarną? Wybór wagi a raczej w dzisiejszych czasach stacji medycznej, dostosowujemy do własnych potrzeb. Warto jednak poznać co technologia ma nam do zaoferowania.

SECA światowy lider aparatury pomiarowej.

SECA to światowy lider wśród producentów narzędzi pomiarowych dla środowiska medycznego. Od 175 lat dostarczą sprzęt najwyżej jakości, precyzyjny i wiarygodny. W trosce o komfort pracy lekarzy i pielęgniarek, firma SECA nieustannie rozwija swoje technologie Oferuje wielofunkcyjne, kompatybilne i systemy pomiarowe. SECA to nie tylko producent sprzętu medycznego ale i całej gałęzi telemedycyny która przeniesie Twój gabinet czy klinikę w XXI wiek. Jedną z innowacji jaka została wprowadzona przez firmę SECA jest bezprzewodowe przesyłanie i drukowanie danych pacjenta. SECA 360° wireless pozwala zaoszczędzić czas oraz uniknąć błędów - lekarz i personelu. Dodatkowo wszyscy posiadacze sprzętu SECA, czy to w gabinecie prywatnym czy na oddziale szpitalnym mogą się łączyć z PDMS Systemem Zarządzania Danymi Pacjenta. Dostępnym po zalogowania na stronie producenta. PDMS pozwala archiwizować badania pajeta dzięki czemu unikamy prac biurowych. Jedynym wymogiem jest adapter USB seca 456 podłączony do komputera, aby móc odbierać wartości pomiaru produktów seca 360° wireless.

Stacje pomiarowe SECA.

Wagi kolumnowe - mierzenie i ważenie w jednym. Stacje pomiarowe seca są praktycznym i niezastąpionym narzędziem w codziennej praktyce lekarskiej. Wagi kolumnowe/ stacje pomiarowe, łączą funkcję wzrostomierza i wagi. Dzięki czemu szybo i wygodnie w jednym kroku określamy wagę i wzrost pacjenta. Ponadto wartość BMI nie musi być już mozolnie obliczana przez personel. Po potwierdzeniu prawidłowego pomiaru wzrostu, wskaźnik BMI jest wyświetlony bezpośrednio na wyświetlaczu.

SECA 799.

To prosty uniwersalny model wagi ze wzrostomierzem 220 SECA. Posiada funkcję obliczania wskaźnika BMI oraz funkcję HOLD (pozwala na zatrzymanie wyniku na wyświetlaczu nawet wówczas, gdy pacjent zejdzie z wagi). Dzięki temu można zająć się pacjentem, a dopiero potem zapisać wyniki. Funkcja TARA usuwa wartość dodatkowych przedmiotów np. butów czy ubrania. Dzięki rolkom wagę można łatwo transportować. mogą być wytarowane za pomocą funkcji TARA. Dzięki rolkom transportowym waga jest mobilna. Jak większość produktów tej firmy również - Seca 799 jest energooszczędna. Pozwala obniżać koszty eksploatacji. Waga posiada dwu letnią gwarancje producenta. Waga III klasy dokładności.

SECA 704.
Waga elektryczna o maksymalnym obciążeniu do 250 kg. Dodatkowo stacja została wzbogacona o funkcje: SEND, Auto-SEND. Dzięki bezprzewodowej technologii seca 360° wireless, waga seca 704 bezprzewodowo przesyła wyniki pomiarów na opcjonalną drukarkę seca 360° wireless lub komputer. Waga III klasy dokładności.

SECA 711.

SECA 711 to mechaniczna waga kolumnowa z przesuwanymi odważnikami. Dedykowana dla osób z dużą nadwagą. Maksymalne obciążenie do 220 kg. Nisko zawieszona, obszerna platforma ułatwia wejście na seca 711. Zabezpieczająca przed poślizgnięciem się gumowa okładzina o rowkowatej strukturze dodatkowo dba o stabilną pozycję pacjenta. Ważenie staje się dużo bardziej wygodne i bezpieczne. Wagę można obsługiwać stojąc zarówno na niej, jak i przed nią, pomiar jest opisany po obu stronach. Duże cyfry ułatwiają szybkie odczytanie wyniku badania. Specjalne zabezpieczenie skutecznie uniemożliwia ścieranie cyfr skali, nawet przy wieloletnim użytkowaniu wagi. Podstawa seca 711jest stabilna, wykonana z żeliwa. Wytrzyma nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Warstwa specjalnego lakieru na mechanizmie podparcia chroni przed wewnętrzną korozją, a tym samym zapewnia precyzyjne wyniki przez długi czas. Dzięki zainstalowanym rolkom, pomimo solidnej konstrukcji wagę można z łatwością przesuwać.

SECA 704 s.

704S w odróżnieniu do modelu 704, jest elektroniczną wagą kolumnowa. Szeroką skalą pomiarową - od 0 do 300 kg. Posiada zdolność bezprzewodowej transmisji danych seca 360° wireless. I innych funkcji dodatkowych warto wymienić: obliczanie wskaźnika BMI, TARE, Auto-HOLD, funkcja matka dziecko. Waga jest stabilna, podstawa wykonana jest z żeliwa dodatkowo pokryta antypoślizgową powłoka z ryfowanej gumy. Waga III klasy.

Stacja SECA 764.

Stacja SECA 764 ma dodatkowo ma wbudowaną drukarkę. Wyniki pomiaru może być przesyłany do komputera, lecz może być również bezpośrednio wydrukowany.

SECA 285.

SECA posiada wszystkie standardowe funkcje takie jak: BMI,TARE, Auto-HOLD, funkcja matka dziecko. To stacja która została wzbogacona o pozycjoner do pięt oraz suwak do precyzyjnego umieszczania na głowie według wskazań płaszczyzny frankfurckiej. Waga posiada dodatkowo dwa wyświetlacze. Jeden służy do bezpośredniego odczytywania wzrostu przy talerzu, drugi trzywierszowy jest wyświetlaczem dotykowym, który wyświetla masę ciała, wzrost i automatycznie obliczany BMI. Bardzo precyzyjna 50 - gramowa podziałka pozwala na wychwycenie nawet niewielkich zmian masy ciała. Wszystkie wyniki mogą być bezprzewodowo przesyłane poprzez seca 360° wireles.2 grudnia 2021
Czy wpis ci się podobał?
0
0