6 najczęstszych błędów popełnianych przy zakupie latarki medycznej

6 najczęstszych błędów popełnianych przy zakupie latarki medycznej
Opublikowano w: Sprzęt podręczny

Jak kupować latarkę medyczną? Czy wygląd jest istotny? Na jakie parametry warto zwrócic uwagę?

1. Źle dobrany rodzaj światła. Dwa podstawowe typy źródła światła wykorzystywane w latarkach medycznych to: żarówka XHL, oraz dioda LED. Światło pochodzące z żarówki XHL, jest jasne, zbliżone do światła dziennego. Jednak światło pochodzące z diody LED, ma najlepsze parametry techniczne: współczynnik odwzorowania kolorów, niską emisje ciepła, długą żywotność. Przed dokonaniem zakupu latarki musisz odpowiedzieć sobie, do czego konkretnie latarka ma być przeznaczona? Czy do prowadzenia dokładnej diagnostyki medycznej czy tylko do kontroli? Jedziesz do wypadku, czy możesz sobie pozwolić na niespodziewane przepalenie żarówki? Jeśli szukasz zaawansowanego sprzętu medycznego wybierz latarkę z diodą LED ( najwyższy model dioda CREE).

2. Nie liczysz się z kosztami. Jednym z podstawowych kryteriów jakim kierujemy się przy zakupach jest cena. Jednak jeśli latarka jest twoim podstawowym wyposażeniem w praktyce lekarskiej, warto szukać produktów nie tylko tanich ale i tych które nie będą generować dodatkowych kosztów jak np. wymiana baterii czy żarówki. Latarki z diodami LED są droższe, ale ich żywotność jest o wiele dłuższa w porównaniu do standardowej latarki XHL blisko 50 000 tys. godzin pracy. Spadź czy wybrana przez ciebie latarka posiada zewnętrzne źródła zasilania np. akumulator.

3. Nie zawracasz uwagi na dodatkowe przydatne funkcje. Owszem w dzisiejszych czasach producenci sprzętu medyczne prześcigają się w rozbudowywaniu swoich sprzętów o dodatkowe funkcje specjalne, tylko po to by wyróżnić się na rynku i zwiększyć sprzedaż. Jednak są funkcje na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest automatyczny wyłącznik. Ta funkcja gwarantuje nam, iż po wsunięciu latarki do kieszeni fartucha zostanie ona automatycznie wyłączona. To znacznie zwiększa żywotność naszej latarki. Dzięki czemu nie musisz martwić się już, iż żarówka szybko się przepali. Warto również poszukać latarkę, która pokazuje nam czas naładowani czy żywotność baterii. To zabezpiecza nas przed niespodziewaną awarią sprzętu.

4. Rękojeść latarki, postrzegasz tylko w kategorii czy ładnie wygląda. Owszem współczesne latarki często wyglądem przypominają drogi, elegancki długopis. Dlatego też są chętnie wręczane w ramach prezentu. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale i praktyczność rękojeści: z czego jest wykonana, czy jest lekka, odporna na wstrząsy, czy jest wygodna do trzymania w dłoni, czy posiada klips samo - zaczepny.

5. Nie zwracasz uwagi na dodatkowe opcje wykorzystania latarki. Szukasz latarki uniwersalnej wato zwrócić uwagę na modele wielozadaniowe. Np. Latarki z depresorem języka, do wygodnego badania górnych dróg oddechowych. latarka z dodatkową wiązką światła, pozwala doświetlić ciemne trudno dostępne miejsca. Dla lekarzy pierwszego kontaktu, do podstawowego badani zamiast otoskopu, ciekawym rozwiązaniem jest również latarka z nakładanym wziernikiem do badania przewodu słuchowego.

6. Wybierasz tanie podróbki. Chcesz zaoszczędzić? Pamiętaj więc o tym, iż nie stać cię na podróbki. Podejrzanie tanie latarki są wykonane z najtańszych materiałów, szybko ulegają zniszczeni. Zdarza się, iż w opisie jest przedstawiona latarka z diodą LED, a ty i tak dostajesz latarkę ze standardową żarówką XHL. Wybieraj sprzęt od renomowanych producentów i dystrybutorów sprzętu medycznego. Szukaj znanych marek. Tylko wówczas masz pewność, iż nie zostaniesz oszukany przez nie uczciwego handlowca.

2 grudnia 2021
Czy wpis ci się podobał?
0
0