MEDEL Elite MY17

Ciśnieniomierz naramienny 22-42 cm z podświetleniem i ESH
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą
SKU
TOW008197
242,00 zł
 • Czas wysyłki - 24 godzin
 • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
 • Certyfikat ESH
 • Rekordzista Guinnesa
 • Szeroka skala pomiarowa
 • Czytelny wyświetlacz
 • Funkcja T3
 • Technologia Fuzzy Logic
 • Wskaźnik IHB
 • Ładowarka USB
 • Uniwersalny mankiet soft

Certyfikat ESH.

Jak sama nazwa wskazuje Medel Elite, to ciśnieniomierz najwyższej klasy. Zdecydowana większość lekarzy nie korzysta w swojej praktyce z aparatów automatycznych.  Brak zaufania to metody oscylometrycznej. Zarzuca się, iż metoda ta jest mało wiarygodna a otrzymane pomiary mają dużą rozbieżność diagnostyczną. To błąd, ponieważ ciśnieniomierz, ciśnieniomierzowi nierówny. Aparat jest zatwierdzony przez ESH (Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego). Dzięki czemu mamy gwarancję, iż uzyskany pomiar jest wiarygodny. Medel Elite jest urządzeniem medycznym klasy IIa certyfikowanym zgodnie z dyrektywą MDD/9/42/EWG (norma CE 0123). 

Rekordzista Guinnesa.

To ciśnieniomierz na którym w 2012 roku, został pobity rekord Guinnessa w ilości przeprowadzonych pomiarów ciśnienia. Co dowodzi na wysoką wytrzymałość urządzenia.

Szeroka skala pomiarowa.

Ma szeroką skale pomiarową od 0 do 300 mmHg, dlatego tez może być z powodzeniem wykorzystany do pomiaru ciśnienia u dzieci oraz u chorych z niedociśnieniem.

Czytelny wyświetlacz.

Sfigmomanometr posiada duży i wyraźny wyświetlacz LCD o powierzchni 90 cm2. Ekran ma możliwość dodatkowego podświetlenia, możemy odczytać wynik, nawet w trudnych dla ludzkiego oka warunkach. Jeden duży przycisk pomiarowy, sprawia iz przeprowadzenie badania jest łatwe i szybkie. Nie wymaga specjalnego instruktażu. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Pomiar, w porównaniu do metody klasycznej, przeprowadzany jest  szybko w kilka minut, to ogranicza czas badania. Możesz poświecić więcej czasu na rozmowę z pacjentem

Funkcja T3.

Jak większość apartaów automatycznych, Medel posiada funkcję T3 (uśrednienia wartości trzech kolejnych pomiarów). Funkcja ma szczególe znaczenie podczas badania w gabinecie medycznym. Gabinet medyczny, przychodnia czy oddział szpitalny to miejsca w których może wystąpić efekt tzw. ,, białego fartucha”. Średnia jest wyświetlana po dokonaniu 3 pomiarów w ciągu 15 minut z zachowaniem 2-3 minutowych odstępów między badaniami.

Technologia Fuzzy Logic.

W ciśnieniomierzu Medel Elite wykorzystywana jest technologia Fuzzy Logic. Funkcja ta jest praktycznym uzupełnieniem. Filtruje zakłócenia powstałe w wyniku ruchów pacjenta. Pacjent nieświadomie wpływa na wartość pomiaru, wystarczy małe drżenie mięśni czy odruch bezwarunkowy. Funkcja Fuzzy Logic eliminuje również artefakty związane z nieregularną pracą serca. W efekcie pozwala to otrzymać poprawne i wiarygodne wyniki pomiaru.

Wskaźnik IHB.

Ciśnieniomierz posiada wskaźnik nieregularnej pracy serca (IHB - Irregular Heart Beat). Kontrolując ciśnienie z Medel Elite, możesz mieć pewność, że w razie zaburzenia rytmu serca (np. arytmii) ciśnieniomierz wyświetli ikonę I.H.B. Funkcja ta może sugerować choroby serca i układu krwionośnego. Ciśnieniomierze z funkcją IHB, są często wykorzystywane przez młodych, początkujących lekarzy, którzy nie posiadają jeszcze dużego doświadczenia w diagnozowaniu arytmii, na podstawie badania ciśnienia aparatem zegarowym.

Ładowarka USB.

Model Elite, wychodzi na przeciw wszechobecnej technologii. Jak większość sprzętu elektronicznego z naszego codziennego środowiska, może być ładowany przez łącze USB. To niezwykle uniwersalny, prosty i wygodny sposób naładowania aparatu, który srawdzi się zawsze i wszędzie.

Uniwersalny mankiet soft.

Dobór właściwego rozmiaru mankietu ma ogromne znaczenie dla otrzymania wiarygodnego pomiaru (patrz artykuł ,,Jak mierzyć ciśnienie). Zarówno za mały jak i za duży mankiet fałszuje nam wyniki. W modelu Elite dołączony jest mankietw wersji Soft Inflante 22 - 42 cm (standardowy rozmiar to 22 -32 cm). Badanie tym ciśnieniomierzem możemy przeprowadzić zarówno u osób drobnych jaki i otyłych oraz  z dużą masą mięśniową np. u kulturysty.

Dane techniczne
Dane techniczne
MarkaMEDEL
SKUTOW008197
PodatekVAT 8%
Kod EAN8057017951230
BLOZ 79085686
Wyrób medycznyTAK
Prowadzący reklamęNovamed.pl S.A
ProducentMedel Group S.p.A.
Autoryzowany przedstawiciel-
IHB (wskaźnik nieregularnej pracy serca)Tak
Certyfikat ESHTak
Pomiar przy pompowaniuTak
Rodzaj ciśnieniomierzaautomatyczny
Miejsce pomiaruramię
Rozmiar mankietu22 - 42 cm uniwersalny
Pamięć urządzenia60 pomiarów
Waga urządzenia390 g (bez baterii)
Wymiary13,1 cm x 17,1 cm x 6,2 cm
Skład zestawuCiśnieniomierz Medel Elite, uniwersalny mankiet Medel 22-42 cm, baterie AA 1,5 V - 4 sztuki, torba do przechowywania i przenoszenia zestawu, karta gwarancyjna, instrukcja obsługi w języku polskim.
Zakres pomiaru0 - 300 mmHg
Zakres pomiaru tętna40 -199 uderzeń/min
Automatyczne wyłączenieTak
Dokładność wskazania ciśnienia+/- 3 mmHg
Dokładność wskazania tętna+/- 5%
Dopuszczalne warunki przechowywania/eksploatacjiTemperatura: od -20°C do +60°C Wilgotność względna: < 95% Ciśnienie: od 80 do 105 kPa
Rodzaj baterii/zasilacza4 baterie AA 1,5 V lub zasilacz DC 5V min 1A (opcja)
Rozmiar wyświetlacza9,4 cm x 10,2 cm
Funkcje:Automatyczne wyłączenie, Czas i data pomiaru, ESH Kliniczna dokładność, Fuzzy Logic, IHB - Irregular Heart Beat ( wskaźnik nieregularnej pracy serca) , Kontrola poziomu zużycia baterii, T3
Rodzaj wyświetlacza Cyfrowy podświetlany ekran ciekłokrystaliczny LCD