FAMED IGNIS 160FA

Lampa operacyjna statywowa z awaryjnym zasilaniem
SKU
TOW003980
38 140,00 zł
 • Czas wysyłki - 30 dni
 • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
 • Awaryjny zasilacz
 • Lampa na statywie
 • Oświetlenie LED - 110 diod
 • Regulacja temperatury barwowej
 • Funkcje specjalne
 • Funkcjonalna praktyczna budowa

Awaryjny zasilacz.

Lampa operacyjna IGNIS A posiada awaryjny zasilacz. Ta funkcja znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa podczas operacji.

Lampa na statywie.

Większość lamp operacyjnych, to lampy sufitowe. IGNIS 160 A posiada statyw do szybkiego i wygodnego przetransportowania lampy np. z  jednej sali operacyjnej na drugą, w nagłym przypadku braku oświetlenia.

Oświetlenie LED - 110 diod.

Lampa operacyjna IGINIS 160 to specjalistyczna, lampa medyczna dedykowana do sal operacyjnych. W modelu IGNIS 160  wykorzytsano 110 bialch diod typu LED. O‌swietlenie typ LED to gwarancja precyzyjnego oświetlenia, uniwersalności oraz szerokiej funkcjonalności. Diody LED w odróżnieniu do żarówek XHL emitują jaśniejsze, ,,czystsze" światło, równomierną wiązkę światła, blisko dwukrotnie jaśniejszą w porównaniu do konwencjonalnego oświetlania. Technologia LED zapewnia najwyższy stopień odwzorowania rzeczywistych kolorów. W odróżnienu od konwencjonalnych żarówek diody LED nie nagrzewaj się. Co znacznie poprawia warunki pracy dla całego zespołu operacyjnego,, ponad to nie wpływa na stan pacjenta w trakcie operacji ( wzrost temperatury oświetlenia może zwiększać krzepliwość krwi oraz powodować odwodnieni tkanek).Dodatkowo ogromną zaletą diod LED jest ich wytrzymałość, nielimitowana żywotność diody LED HQ gwarantuje 50.000 godzin pracy. W praktyce nie ma potrzeby, aby kiedykolwiek wymieniać diodę. To ważna informacja, wszak raz poniesiony koszty zakupu, redukuje dalsze koszty amortyzacji.

Regulacja temperatury barwowej.

Lampy IGNIS posiadają funkcję zmiennej temperatury barwowej w przedziale: (4000-4400-4800K). To znacznie poprawia komfort pracy, pozwala dostosować temperaturę i rodzaj oświetlenia indywidualnie do konkretnego przypadku i zabiegu operacyjnego. Posiadają również dużo lepszą „bezcieniowość" oświetlenia dzięki wykorzystaniu specjalnych opracowanych oprawach (zwierciadłach).

Funkcje specjalne.

Lama IGNIS posiada dodatkowo funkcje specjalne jak:

 • funkcja światła barwy zielonej dla potrzeb procedur endoskopowych
 • funkcję poprawy wgłębności światła i bezcieniowości
 • funkcję sterowania dwoma podstawowymi funkcjami kamery - obrót kamery i zoom

Funkcjonalna praktyczna budowa.

Lampa zbudowana jest z sześciu segmentów bocznych i jedngo głównego centralnego. Dwa uchwyty : sterylny - pozwala zmienić wielkość i precyzyjne ustawienie plamy oświetleniowej, niesterylny- otacza kopułę na długości ok 75% jej obwodu, co zapewnia wygodny dostęp i szybką zmianę ustawiania położenia. Okrągła kopuła wykonana jest z aluminium malowanym proszkowo.Budowa gwarantuje łatwość użycia i czyszczenia. Brak dodatkowych elemntów na zewnętrznej części kopuły, umożliwia szybką i skuteczną sterylizację. Dodatkowo kopuła jest dobrze zabezpieczona przed zalaniem cieczą oraz przed wnikaniem kurzu.

Dane techniczne
Dane techniczne
MarkaFAMED
SKUTOW003980
PodatekVAT 8%
Wyrób medycznyTAK, przeznaczony dla profesjonalistów
Prowadzący reklamęNovamed.pl S.A
ProducentFAMED
Autoryzowany przedstawiciel-
Zastosowanie-
Rodzaj lampyOperacyjna
Mocowanie lampyP - statywowa
Napięcie zasilania24V DC
Natężenie oświetlenia w odległości 1m (Ec)160 000 lux
Wskaźnik oddawania barw Ra96
Wskaźnik oddawania barwy czerownej R996
Średnica pola roboczego d10280 mm
Średnica pola roboczego d50140 mm
Rodzaj źródła światłaLED
Regulacja natężenie światłaTak
Temperatura światła (K)4000 - 4400 - 4800 K