3M Littmann Classic III™ 5627 Burgund

Stetoskop internistyczny
SKU
TOW000218
438,00 zł
  • Czas wysyłki - 24 godzin
  • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
  • Dwustronna uniwersalna głowica
  • Praktyczny i higieniczny
  • Wytrzymały przewód
  • 5 letnia gwarancja
  • Zachowane wybrane cechy modelu Classic II

Dwustronna uniwersalna głowica.

Stetoskop internistyczny Littmann Classic III jest zaawansowanym, ulepszonym modelem swojego poprzednika – Littmann Classic II. Posiada dwustronną głowicę, która w zależności od potrzeb lub naszych upodobań można zakryć dodatkową membraną. Dokładnie - część otwartego lejka. Dzięki czemu dysponujemy dwiema różnymi średnicami dwutonowej membrany. Dużą o średnicy 4,3 cm tzw. internistyczną oraz mniejszą o średnicy 3,3 cm tzw. pediatryczną. Strona pediatryczna jest wykorzystywana m.in.: przy badaniu dzieci, pacjentów bardzo szczupłych, chorych zaopatrzonych w bandaże, gips, do osłuchiwania naczyń szyjnych, czy przy osłuchiwaniu tonów Korotkoff'a. Dzięki czemu słuchawki te są bardziej uniwersalne i praktyczne. Ten model ze względu na swoją uniwersalność może być z powodzeniem wykorzystywany przez lekarzy medycyny rodzinnej, na SOR - ach, czy przez lekarzy weterynarii.

Praktyczny i higieniczny.

W modelu stetoskopu Classic III łatwiej zachować czystości i sprawność naszego fonendoskopu. Zakrycie lejka małą membraną, ogranicza odkładanie się na jego powierzchni zanieczyszczeń, kurzu i brudu. Dzieki czemu nasz sprzęt nie wymaga tak częstej dezynfekcji. Płaska, gładka membrana jest wygodniejsza w czyszczeniu niż lejek. Ponadto mała (podobnie jak duża membrana) otoczona jest ciepłą obwódką, dzieki czemu podczas badania nie trzeba już ogrzewać ręką zimnej części lejka.

Wytrzymały przewód.

Słuchawki lekarskie Littmann Classic III mają o 3 cm krótszy (w porównaniu do swojego poprzednika Classic II ) przewód słuchowy. Jednakże został on wykonany ze specjalnego antyalergicznego tworzywa, które jest odporne na tłuszcze skórne oraz zabrudzenia. W tym modelu już nie musimy obawiać się, iż z czasem przewód naszego stetoskopu stwardnieje. Co w konsekwencji mogło doprowadzić do jego rozszczelnienia, oraz utraty jego zdolności akustycznych. Przewód jest odporny na zaplamienia i odbarwienia. Może być czyszczony alkoholem.

5 letnia gwarancja.

Model Littmann Classic III ma 5 letnią, przedłużoną gwarancję producenta. 

Zachowane wybrane cechy modelu stetoskopu Littmann Classic II.

  • samouszczelniające,  dobrze przewodzące dźwięk oliwki
  • optymalna transmisja dźwięków, dzięki anatomicznemu kształtowi zestawu liry, zastosowana lira jest praktyczna i wytrzymała (1 milion zagięć)
  • możliwość indywidualnego doboru koloru przewodu słuchowego oraz wykończeń głowicy – kilkadziesiąt dostępnych kombinacji
Dane techniczne
Dane techniczne
MarkaLITTMANN
SKUTOW000218
PodatekVAT 8%
Kod EAN0707387771942
Wyrób medycznyTAK, przeznaczony dla profesjonalistów
Prowadzący reklamęNovamed.pl S.A
Producent3M Company
Autoryzowany przedstawiciel3M Deutschland GmbH
Ryzyka-
ZastosowanieWyrób medyczny do diagnostyki służący do osłuchiwania pacjenta
Rodzaj stetoskopuClassic / Internistyczny
Wykończenie głowicy‎ stetoskopustal nierdzewna
Technologia głowicydwustronna
Duża membranaEpoksydowa/włókno szklane, dwutonowa, zintegrowana z obwódką, średnica 4,3 cm
Mała membrana / lejek Mała membrana (zintegrowana z obwódką), z możliwością zmiany w otwarty lejek, średnica 3,3 cm
Przewód (lira)jednokanałowy
OliwkiMiękkie samo uszczelniające się
Długość całkowita69 cm
Dodatkowe akcesoriaZapasowe oliwki, Ciepła obwódka lejka