MDF 505 Taylor (MDF11) czarny

Młotek neurologiczny Taylor
SKU
TOW001800
87,00 zł
  • Czas wysyłki - 24 godzin
  • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
  • Młotek MDF 505 Taylor - "tomahawk
  • Zmodyfikowana głowica Taylor - wersja podstawowa
  • Cynkowa rękojeść
  • Dożywotnia gwarancja

Młotek MDF 505 Taylor - tomahawk.

Młotek neurologiczny typu Taylor został zaprojektowany przez lekarza medycyny Johna Madisona Taylora w 1888 roku. Ze względu na swój kształt zwany jest również " tomahawk." Młotek Taylor służy do badania głębokich odruchów ścięgnistych oraz wykrawania uszkodzeń w strukturach dróg korowo-rdzeniowych. Diagnozuje objawy z grupy tzw.odruchów piramidowych. Młotki neurologiczne pomagają w wykryciu nieprawidłowości w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym.

Zmodyfikowana głowica Taylor - wersja podstawowa.

Instrument MDF został wykonany ręcznie z najwyższą precyzją. Tak by danie było komfortowe zarówno dla lekarza jaki i pacjenta. Model MDF 505 Taylor to wersja podstawowa. Idealnie sprawdzi się w rękach stażysty czy studenta. Młotek jest wyjątkowo lekki, waży jedynie 59 g. Gwarantuje to, iż w  trakcie badania pacjenta nie będzie odczuwał nieprzyjemnych doznań bólowych. Głowica wykonana jest z termoplastycznej gumy, nie zawiera lateksu.  Delikatny materiał i zaokrąglona końcówka głowicy pozwalają na precyzyjne uderzenie podczas badania. Z powodzeniem ten model może być również wykorzystywany do opukiwania klatki piersiowej i brzucha.

Cynkowa rękojeść.

Rękojeść w tym modelu wykonana jest ze stopu cynku. Jest precyzyjnie zbilansowana, dzięki czemu mamy zapewnioną pełną kontrolę nad siłą uderzenia. Spiczaste zakończenie pozwala na badanie odruchów powierzchniowych ( odruchy: podeszwowe, brzuszne ).

Dożywotnia gwarancja.

Produkt posiada dożywotnią gwarancję.

Dane techniczne
Dane techniczne
MarkaMDF
SKUTOW001800
PodatekVAT 8%
Kod EAN6940211612514
Wyrób medycznyTAK, przeznaczony dla profesjonalistów
Prowadzący reklamęNovamed.pl S.A
ProducentMDF
Autoryzowany przedstawiciel-
Ryzyka-
Zastosowanie-
Kolor (MDF)czarny (MDF 11)
Waga urządzenia59 g