MDF 505XL Taylor 2.0

Młotek neurologiczny Taylor 2.0
SKU
TOW001803
339,00 zł
Kup na raty 33.9zł x 10 rat 0%
  • Czas wysyłki - 24 godzin
  • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
  • Młotek Taylor - "tomahawk
  • Zmodyfikowana głowica Taylor
  • Cynkowa rękojeść
  • Dożywotnia gwarancja

Młotek MDF 505 XL Taylor - tomahawk.

Młotek neurologiczny typu Taylor został zaprojektowany przez lekarza medycyny Johna Madisona Taylora w 1888 roku. Ze względu na swój kształt zwany jest również " tomahawk." Młotek Taylor służy do badania głębokich odruchów ścięgnistych oraz wykrawania uszkodzeń w strukturach dróg korowo-rdzeniowych. Diagnozjuje objawy z grupy tzw.odruchów piramidowych. Młotki neurologiczne pomagają w wykryciu nieprawidłowości w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym.

Zmodyfikowana głowica Taylor. 

Instrument MDF został wykonany ręcznie z najwyższą precyzją. Tak by danie było komfortowe zarówno dla lekarza jaki i pacjenta. W modelu MDF 505 Taylor głowica  wykonana jest z termoplastycznej gumy, nie zawiera lateksu.  Pomimo, iż jest stosunkowo ciężka 208 g jest dobrze wyważona, i idealnie układa się się w trakcie badnaia. Delikatny materiał i zaokrąglona końcówka głowicy pozwalają na precyzyjne uderzenie podczas badania. Z powodzeniem ten model może być również wykorzystywany do opukiwania klatki piersiowej i brzucha.

Cynkowa rękojeść.

Rękojeść w tym modelu wykonana jest ze stopu cynku. Jest precyzyjnie zbilansowana, dzięki czemu mamy zapewnioną pełną kontrolę nad siłą uderzenia. Spiczaste zakończenie pozwala na badanie odruchów powierzchniowych ( odruchy: podeszwowe, brzuszne ).

Dożywotnia gwarancja.

Produkt posiada dożywotnią gwarancję.

Dane techniczne
Dane techniczne
MarkaMDF
SKUTOW001803
PodatekVAT 8%
Kod EAN6940211612705
Wyrób medycznyTAK, przeznaczony dla profesjonalistów
Prowadzący reklamęNovamed.pl S.A
ProducentMDF
Autoryzowany przedstawiciel-
Ryzyka-
Zastosowanie-
Kolor (MDF)czarny (MDF 11)
Waga urządzenia208 g
Wymiary24,3 x 6,8 x 2,8 cm