MEDEL Check MY17

Ciśnieniomierz naramienny 22-42cm łatwy w obsłudze i z ESH
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą
SKU
TOW006700
222,00 zł
  • Czas wysyłki - 24 godzin
  • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
  • Rączka do przenoszenia
  • Funkcja T3
  • Technologia Fuzzy Logic
  • Wskaźnik IHB
  • Czytelny podświetlany wyświetlacz
  • Ładowarka USB
  • Uniwersalny mankiet.

Rączka do przenoszenia.

Elegancki i dizajnerski ciśnieniomierz Medel Check, to kolejna propozycja marki Medel. Aparat posiada innowacyjną, specjalną rączkę do trzymania i przenoszenia. Rączka ogranicza ryzyko upadku aparatu przy przenoszeniu od pacjenta do pacjenta. Aparat już nie wysunie się z dłoni.

Funkcja T3.

Jak większość apartaów automatycznych, Medel posiada funkcję T3 (uśrednienia wartości trzech kolejnych pomiarów). Funkcja ma szczególe znaczenie podczas badania w gabinecie medycznym. Gabinet medyczny, przychodnia czy oddział szpitalny to miejsca w których może wystąpić efekt tzw. ,, białego fartucha”. Średnia jest wyświetlana po dokonaniu 3 pomiarów w ciągu 15 minut z zachowaniem 2-3 minutowych odstępów między badaniami.

Technologia Fuzzy Logic.

W ciśnieniomierzu Medel Check wykorzystywana jest technologia Fuzzy Logic. Funkcja ta jest praktycznym uzupełnieniem. Filtruje zakłócenia powstałe w wyniku ruchów pacjenta. Pacjent nieświadomie wpływa na wartość pomiaru, wystarczy małe drżenie mięśni czy odruch bezwarunkowy. Funkcja Fuzzy Logic eliminuje również artefakty związane z nieregularną pracą serca. W efekcie pozwala to otrzymać poprawne i wiarygodne wyniki pomiaru.

Wskaźnik IHB.

Ciśnieniomierz posiada wskaźnik nieregularnej pracy serca (IHB - Irregular Heart Beat). Kontrolując ciśnienie z MedelCheck, możesz mieć pewność, że w razie zaburzenia rytmu serca (np. arytmii) ciśnieniomierz wyświetli ikonę I.H.B. Funkcja ta może sugerować choroby serca i układu krwionośnego. Ciśnieniomierze z funkcją IHB, są często wykorzystywane przez młodych, początkujących lekarzy, którzy nie posiadają jeszcze dużego doświadczenia w diagnozowaniu arytmii, na podstawie badania ciśnienia aparatem zegarowym.

Czytelny podświetlany wyświetlacz.

 Aparat posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD z błękitnym podświetleniem. Dzięki czemu pomiar może zostać przeprowadzony nawet w ciemności.

Ładowarka USB.

Model Check, wychodzi na przeciw wszechobecnej technologii. Jak większość sprzętu elektronicznego z naszego codziennego środowiska, może być ładowany przez łącze USB. To niezwykle uniwersalny, prosty i wygodny sposób naładowania aparatu., który srawdzi się zawsze i wszędzie.

Uniwersalny mankiet.

Dobór właściwego rozmiaru mankietu ma ogromne znaczenie dla otrzymania wiarygodnego pomiaru (patrz artykuł ,,Jak mierzyć ciśnienie). Zarówno za mały jak i za duży mankiet fałszuje nam wyniki. W modelu Check dołączony jest mankiet o uniwersalnym rozmiarze 22 - 42 cm (standardowy rozmiar to 22 -32 cm). Badanie tym ciśnieniomierzem możemy przeprowadzić zarówno u osób drobnych jaki i otyłych oraz  z dużą masą mięśniową np. u kulturysty.

Dane techniczne
Dane techniczne
MarkaMEDEL
SKUTOW006700
PodatekVAT 8%
Kod EAN8057017951247
BLOZ 79088497
Wyrób medycznyTAK
Prowadzący reklamęNovamed.pl S.A
ProducentMedel Group S.p.A.
Autoryzowany przedstawiciel-
Ryzyka-
ZastosowanieCiśnieniomierz służy do automatycznego, nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia tętniczego i tętna na ramieniu.
IHB (wskaźnik nieregularnej pracy serca)Tak
Certyfikat ESHTak
Pomiar przy pompowaniuNie
Rodzaj ciśnieniomierzaautomatyczny
Miejsce pomiaruramię
Rozmiar mankietu22 - 42 cm uniwersalny
Pamięć urządzenia2 x 60
Waga urządzenia320 g (bez baterii)
Wymiary18 x 100 x 5,5 cm
Zakres pomiaruod 0 do 300 mm Hg
Zakres pomiaru tętnaod 40 do 199 uderzeń / min
Automatyczne wyłączenieTak
Dokładność wskazania ciśnienia+/- 3 mmHg
Dokładność wskazania tętna+/- 5 %
Rodzaj baterii/zasilacza4 baterie 1.5 V AA
Funkcje:Automatyczne wyłączenie, Czas i data pomiaru, ESH Kliniczna dokładność, Fuzzy Logic, IHB - Irregular Heart Beat ( wskaźnik nieregularnej pracy serca) , Kontrola poziomu zużycia baterii, T3
Rodzaj wyświetlacza Cyfrowy ekran ciekłokrystaliczny LCD