MOLNLYCKE Mepilex Border-10 x 30 /opk. 2 szt

Opatrunek piankowy na odleżyny Mepilex Border
To jest wyrób medyczny. Używaj go
zgodnie z instrukcją lub etykietą
SKU
TOW007088
313,00 zł
Kup na raty 31.3zł x 10 rat 0%
 • Produkt niedostępny
 • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
 • Technologia Safetac
 • Opatrunek typu „wszystko w jednym”
 • Leczenia ran przewlekłych
 • Zapobieganie odleżynom
 • Znakomite pochłanianie i zatrzymywanie wysięku

Opatrunek piankowy typu „all- in- one” przeznaczony do leczenia odleżyn i innych ran ostrych i przewlekłych.

Mepilex® Border to opatrunek piankowy typu „wszystko w jednym” do leczenia ran przewlekłych i ostrych o średnim lub dużym wysięku, tj. odleżyny, owrzodzenia, rany pooperacyjne, pourazowe, oraz rany gojące się per secundam.

Technologia Safetac

Mepilex®Border skutecznie pochłania duże ilości wysięku, zamyka go w strukturze opatrunku. Warstwa kontaktowa Safetac® uszczelnia brzegi rany, zapobiega wyciekaniu wysięku na skórę otaczającą ranę, co w istotny sposób zmniejsza ryzyko maceracji. Warstwa Safetac® zapewnia bezbolesną zmianę opatrunku bez uszkodzenia skóry i łożyska rany.

W licznych obserwacjach klinicznych udowodniono, że stosowanie Mepilex® Border w profilaktyce odleżyn skutecznie zapobiega ich powstawaniu. 

Znakomite pochłanianie i zatrzymywanie wysięku - skuteczna kontrola wysięku i mniejsze ryzyko maceracji.

Zastosowanie opatrunku Mepilex® Border

Mepilex® Border to opatrunek piankowy typu „wszystko w jednym”, idealny do leczenia wielu rodzajów ran z wysiękiem: nacięć chirurgicznych, ran urazowych, takich jak rozerwania skóry, i ran gojących per secundam.

Miękki, łatwo dopasowujący się opatrunek utrzymuje wilgotne środowisko w ranie, zapewniając optymalne warunki sprzyjające procesowi gojenia. Szeroki wybór rozmiarów opatrunku zapewnia prawidłowe zaopatrzenie zarówno małych, jak i bardzo dużych ran, także w trudnych do zaopatrzenia miejscach. Mepilex Border może być stosowany w profilaktyce odleżyn. Jak wykazano przeciwdziała 4 głównym czynnikom zewnętrznym sprzyjającym rozwojowi odleżyn: zmniejsza skutki ucisku, sił ścinających, tarcia, oraz zapewnia optymalne środowisko7,8,9. Mepilex® Border może być ponownie założony po ocenie stanu skóry. Zastosowanie opatrunku Mepilex® Border: Rany z dużą ilością wysięku - duże właściwości chłonne i zatrzymywanie wysięku w strukturze opatrunku Rany przewlekłe,tj. odleżyny i owrzodzenia cukrzycowe Profilaktyka odleżyn Rany wymagające utrzymania optymalnego, wilgotnego środowiska.

Opatrunek dostępny w rozmiarach:

 •  12,5 x 12,5 /opk. 5 szt
 •  7,5 x 8,5 /opk. 5 szt
 •  17,5 x 17,5 /opk. 5 szt
 •  17,5 x 23 /opk. 5 szt
Dane techniczne
Dane techniczne
Marka MÖLNLYCKE
SKU TOW007088
Kod EAN 7332430847737
Wyrób medyczny TAK
Prowadzący reklamę Novamed.pl S.A
Producent Mölnlycke Health Care AB
Autoryzowany przedstawiciel -
Ryzyka -
Zastosowanie Opatrunek na rany.