NEOCIDE SPRAY NA RANY 250ml

Roztwór z oktenidyną do oczyszczania skóry oraz błon śluzowych
SKU
TOW017971
Special Price 32,00 zł Taniej o 8zł 40,00 zł
  • Czas wysyłki - 24 godzin
  • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
  • Hamowanie rozwoju i namnażania drobnoustrojów
  • Bezpieczny dla kobiet w ciąży
  • Działanie antyseptyczne

 NEOCIDE  SPRAY 

Roztwór z oktenidyną do oczyszczania skóry oraz błon śluzowych

Neocide spray służy do skutecznego i jednocześnie delikatnego oczyszczania skóry całego ciała, jamy ustnej i błon śluzowych obszaru genitalnego. Substancją czynną jest dichlorowodorek oktenidyny, który ma szerokie spektrum działania antyseptycznego.

Neocide spray do wspomagania i przyspieszania gojenia ran 

  • Hamuje rozwój i namnażanie drobnoustrojów, w tym bakterii wirusów
  • Wspomaga regenerację skóry i błon śluzowych 
  • Bezbarwny i bezalkoholowy
  • Doskonały do zastosowania u dzieci od pierwszych dni życia
  • Bezpieczny dla kobiet w ciąży

Dichlorowodorek oktenidyny - działanie antyseptyczne

Substancją czynną jest dichlorowodorek oktenidyny, który wykazuje szerokie spektrum działania w porównaniu z innymi środkami antybakteryjnymi. Oktenidyna to delikatny składnik przeciwbakteryjny, zapobiegający namnażaniu się drobnoustrojów a jej skuteczność została przebadana na bakterie gram-ujemne, gram-dodatnie, grzyby, drożdżaki i niektóre wirusy. Wspomaga ziarninowanie komórek nabłonka, nie ogranicza mikrokrążenia krwi w tkankach, może być stosowana krótko i długoterminowo. Oktenidyna jest składnikiem całkowicie bezpiecznym, dlatego produkt może być stosowany również u małych dzieci, kobiet w ciąży czy karmiących piersią.

Zastosowanie:

Neocide spray przeznaczony jest do pielęgnacji i oczyszczania skóry ciała, jamy ustnej błon śluzowych obszaru genitalnego, pielęgnacji drobnych ostrych urazów (zadrapania, otarcia).

Sposób użycia:

Równomiernie nanieść w postaci aerozolu (1-3 dawki) na miejsce noszące znamiona infekcji i pozostawić. Można powtórnie zastosować w ciągu dnia zgodnie z zapotrzebowaniem. Aplikować do 5 razy dziennie.

Przeciwwskazania: Nie stosować preparatu w razie alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować na błony śluzowe nosa, oczu. Nie należy jednocześnie stosować wraz z preparatami na bazie jodu lub anionowych środków powierzchniowo czynnych.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze 5-25°C. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Po użyciu szczelnie zamknąć i przechowywać w pozycji pionowej.

Skład: Octenidine HCl, Phenoxyethanol, Agua, Propylene Glycol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Sodium Gluconate, Cocamidopropyl Betaine, Hydroxyethylcellulose, Sodium Chloride, Citric Acid, Isopropyl Alcohol, Cellulose.

Dane techniczne
Dane techniczne
SKUTOW017971
Kod EAN8594071270506
Pojemność250 ml
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:NEOCIDE SPRAY NA RANY 250ml
Inni oglądali również