ULTRAVIOL ASEPTOR BASIC 255 M C

Lampa UV-C wirusobójcza i bakteriobójcza przepływowa
SKU
TOW016940
Special Price 2 699,00 zł Taniej o 454zł 3 153,00 zł
 • Czas wysyłki - 3 dni
 • 14 dni na zwrot
Najważniejsze cechy
 • Atest PZH
 • Bezpieczna dla człowieka
 • Wirusobójcza
 • Bakteriobójcza
 • Produkt polski
 • Cicha praca

Przepływowe lampy bakteriobójcze to jeden z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji powietrza w: szpitalach, przychodniach, aptekach, laboratoriach, a także w przedszkolach, żłobkach, hotelarstwie, gastronomii, przemyśle farmaceutycznym, spożywczo-przetwórczym oraz kosmetycznym. Lampy z serii Aseptor marki Ultraviol gwarantują stały i wysoki stopień dezynfekcji powietrza z wirusów, bakterii, pleśni, grzybów i wszelkich innych mikroorganizmów.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Główny Inspektorat Sanitarny potwierdzają skuteczność promieniowania UV-C i rekomendują taką metodę jako sposób na walkę z pandemią COVID-19.  

Badania i certyfikaty:

 • Lampa Aseptor Basic 255 M C posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
 • Badania skuteczność w Instytucie Biotechnologii Przemysłu

Badania skuteczności lamp przepływowych UVC Aseptor przeprowadzono w 2018 roku w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Łodzi. Badania potwierdzają wyjątkową skuteczność Aseptora w redukcji ogólnej liczby drobnoustrojów. W badanym pomieszczeniu o wymiarach 42 m2 i wysokości 2,90 m już po godzinie pracy w odległości 5 m od lampy zidentyfikowano redukcję mikroorganizmów na poziomie 82%. Pomiar wykonany w odległości sugeruje, że pobranie próbki tuż przy urządzeniu dałoby jeszcze lepszy wynik.

Przepływowa dezynfekcja powietrza

Lampa Aseptor Basic emituje promieniowanie UV-C w zakresie 254 nm, który gwarantuje bardzo wysoką skuteczność dobnoustrojobójczą. Wydajność wentylatora lampy wynosi 130m3/h co umożliwia przepływ powietrza z prędkością 60m3/h. Taka moc sprawdzi się do dezynfekcji w pomieszczeniach o kubaturze nawet do 150 m3. Najważniejszą cechą tego modelu jest to, że promieniowanie UV-C nie wydostaje się na zewnątrz, dlatego osoby znajdujące się w pomieszczeniu nie są narażone na kontakt ze szkodliwe dla zdrowia radiacją. 

Komfortowe ciche działanie, mniej niż 30 dB

Aseptor charakteryzuje się niezwykle niskim poziomem hałasu. Głośność lampy przepływowej UVC Aseptor nie przekracza 30 dB. Dzięki temu Aseptor idealnie nadaje się do bezpiecznej i cichej dezynfekcji powietrza w domu, mieszkaniu, gabinecie lekarskim, kosmetycznym, biurze, żłobku i przedszkolu.

Licznik czasu pracy

Aseptor Basic 255 M C posiada zaawansowany licznik czasu pracy promienników UV-C, który pracuje z dokładnością do 1 h. Licznik wyposażony jest w wyświetlacz który automatycznie reguluje jasność w zależności od poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Po upływie 9000 godzin alarmuje o konieczności wymiany promiennika. Urządzenie posiada włącznik na kopule lampy.

Pozostałe funkcje:

 • cichy alarm (sygnalizacja miganiem wyświetlacza) na 200 h przed koniecznością wymiany promienników – dla funkcji przepływowej,
 • czujnik awarii promienników (sygnalizacja dźwiękowa + komunikat bulb / Err na wyświetlaczu).

Mobilność 

Lampa wirusobójcza i bakteriobójcza przepływowa ASB 255 M C  jest osadzona na statywie z kółkami. Taki typ montażu to doskonałe rozwiązanie w sytuacji jeśli lampa ma być używana w różnych pomieszczeniach. 

Dane techniczne
Dane techniczne
SKUTOW016940
CETak
Waga urządzenia14,5 kg
Wersja lampyMobilna na statywie z kółkami
Typ lampy bakteriobójczejprzepływowa
Wymiary600 x 1250 x 600 mm
Napięcie zasilania230V, 50Hz (przewód z wtyczką do kontaktu)
Pobor mocy120 W
Trwałość promiennika9000h
Dezynfekcja kubatura150m3
Wydajność wentylatora (m3/h)130 m3/h
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:ULTRAVIOL ASEPTOR BASIC 255 M C