Filtruj wg

Pikflometr i monitory płuc to zaopatrzenie gabinetów pulmonologicznych.  Pikflomer to małe,  przenośne urządzenie, które służy do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego (PEF). Służy do kontrolowania przebiegu astmy. W ostatnim czasie zdobył sporą popularność w czasie panowania pandemii.  Pikflometr pozwala na wiarygodne określenie wydolności płuc, które często ulegały uszkodzeniu na skutek infekcji koronawirusem. 

Urządzenia te mogą być stosowane przez każdego pacjenta, bez względu na wiek. Aby zapewnić bezpieczeństwo i higienę wykonywanych badań do zakupu pikflometru zawsze zalecane jest dokupienie  jednorazowych ustników. W ofercie sklepu dostępne są pikflometry marki Vitalograph

Monitory płuc podobnie jak pikflometr mają funkcję pomiaru szczytowego przepływu wydechowego, ale także pomiar FEV1 czyli objętości powietrza wydychanego w pierwszej sekundzie natężonego wydechu, co pozwala ocenić drożność dróg oddechowych. Monitory płuc polecane są dla pacjentow chorujacych na astme do użytku w domu, ale także stosowane są przez lekarzy do zastosowań klinicznych przy zastosowaniu wymiennych ustników typu SafeTway. Bardziej zaawansowane technologicznie monitory płuc mają więcej funkcji pomiarowych. Monitor Płuc Vitalograph BT to urządzenie z możliwością przesyłania wyników przez Bluetooth do sparowanego urządzenia, takiego jak telefon komórkowy, PDA, tablet, komputer. Ten monitor płuc mierzy FEV1, FEV6 i stosunek FEV1/FEV6.  Polecany jest do domowego kontrolowania parametrów czynności płuc dla osób z chorobami układu oddechowego, w tym mukowiscydozą  oraz pacjentów po przeszczepach i infekcjach.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.